НОВИНИ

SBKUA набирає оберти!

Другий етап, що пройшов на автодромі «Чайка» в останні вихідні червня запам’ятався глядачам яскравою боротьбою на трасі і дуже мінливими погодними умовами. До останнього моменту не було ясно якими будуть гонки, сухими або дощовими. Те, що недільний ранок почався з проливного дощу ентузіазму закритому парку теж не додало.

 

Клас “Жіночий”

 

Гонка дівчат виявилася досить драматичною, вже на перших двох колах з траси зійшли дві пілотесси Анна Бондаренко (№68, Two-wheel Racing Team) і Марго Трегубова (№46, RS Moto), обидві дівчини не змогли продовжувати боротьбу, а після падіння Трегубової гонка і зовсім була зупинена червоними прапорами, оскільки дівчині знадобилася допомога медиків.

 

Зі старту, лідером заїзду стала Дар’я Разумова (№91, Sp-moto RT), за нею дистанцію завершила екс-чемпіонка «Жіночого» класу Марія Богатирьова (№67, Spirit Racing), у першій частині заїзду вона  стартувала з самого кінця пелетона. У другій частині заїзду, Марія стартувала вже п’ятою, це  дало їй можливість показати хороший темп і принести команді залікові очки. Фінальну сходинку подіуму зайняла  Рима Сакуа (№99, Spirit Racing).

 

Клас “Суперспорт 300”

Попри невелику кубатуру пристрасті в класі розігралися гідні класу Superbike. Ще на першому етапі було зрозуміло, що основними героями сезону стануть два Владислава – Гарбарук (№78, SP – Moto RT) і Білий (№8, The Riders Repsol RT), гонка другого етапу це ще раз підтвердила. Пілоти боролися між собою до останніх метрів дистанції й вирішальний обмін позиціями був здійснений практично у фінішного прапора. На третю позицію піднявся Юрій Підлісний (№56, Energy Union Motorsport).

 

Клас “Суперсток 600 + 1000”

 

У лідера 600-кубового класу Олександра Георгіци (№69, RS Moto) вікенд не задався ще з п’ятниці, тому Олександр з боротьби за перемогу вибув, але активно включилися в неї Максим Макуха (№47, The Riders Repsol RT), Павло Рувинов (№113, SP – Moto RT) і Олександр Кутузов (№8, Energy Union Motorsport), що повернувся в перегони. Підсумкове розставлення сил на подіумі таке: Макуха, Рувинов, Кутузов. У “літровому” класі головною інтригою була боротьба напарників по команді Twowheels Racing Team Олександра Слобоженка (№98) і Сергія Рашка (№222), які й розділили між собою перші сходинки подіуму, перемога відправилася до Слобоженко. Бронзу заїзду завоював Іван Нічепоренко (№90, AWT RT), що цього року повернувся до мотоцикла BMW S1000RR.

 

Клас “Майстер”

 

У класі “Майстер” в сезоні 2018 змінилося розставлювання сил. У безперечного лідера Анатолія Єфімова (№5), з’явився конкурент, Ігор Голик (№45, Team Race Pro), що відсвяткував перемогу на другому етапі. Третє місце відправилося до Ігоря Ковалевського (№25, М29). У класі не обійшлося без сходу, дистанцію покинув Олег Хромов (№19).

 

Клас “Аматор 600+1000”

 

Найспокійнішою гонкою несподівано виявився саме клас “Аматор”. Новачки цього сезону доїхали дистанцію у повному складі і без пригод. Лідери класів Юрій Мирошниченко (№96, RS Moto) в “Аматор 600” і Вадим Новіков (№1) в “Аматор 1000” лише ще раз довели свою швидкість і стабільність продублювавши результати першого етапу. У 600-тках свій дебютний подіум завоювала також Тетяна Даниленко (№666, Team Race Pro), яка з останньої позиції прорвалася на третю. Другу сходинку подіуму зайняв Даніїл Вишемірський (№51). У “літрах” другу позицію завоював Петро Ходаковський (№83, RS Moto), бронзову сходинку подіуму зайняв Кирило Желібо (№10, AWT RT).

 

Клас “Супербайк”

 

Пошкоджений в суботньому падінні мотоцикл Костянтина Денисова (№60, AWT RT) встигли відновити буквально за ніч. У гонці, улюбленець публіки, абсолютно спокійно стояв на стартовій решітці. Вже під час старту – електроніка дала збій і мотоцикл просто не завівся. Такий старт відкинув Денисова на десяте місце, з якого Костя в запеклій боротьбі прорвався на третє. Денисов не встиг добратися лише до двох лідерів гонки Костянтина Писарєва (№87, SP Moto RT) і Володимира Баранова (№57, Twowheels Racing Team). Сергій Рашко (№222, Twowheels Racing Team) показував дуже хороший темп і претендував на подіум в класі, але впав, як пізніше з’ясувалося через технічну несправність мотоцикла.

 

Клас “Суперспорт 600”

Микита Калінін (№22, М29) компенсував свою невдалу гонку першого етапу, завоювавши блискучу перемогу у своєму класі. Молодий одесит не залишив шансів прямим суперникам, знаходячись в групі з літровими мотоциклами. Тим часом Олександр Бичков (№97, The Riders Repsol Team) продовжує радувати прихильників своєю стабільністю – срібло на другому етапі, ще одно тому доказ. Переможець першого етапу Олександр Анін (№37, Team Race Pro), попри ряд травм отриманих на етапі Іспанського Національного Чемпіонату, виїхав в гонку і зміг принести залікові очки в класі.

 

Етап видався яскравим і незабутнім, вже зовсім скоро пройде третій етап SBKUA – стежите за новинами на нашому сайті.

Фото: Дмитро Качуренко

Чайка: день перший, кваліфікація.

Сьогодні на київському треку “Чайка” пройшли кваліфікаційні заїзди другого етапу чемпіонату з шосейно-кільцевих мотоперегонів SBKUA. Попри очікуваний дощ, погода все ж залишилася на боці пілотів, і все сесії пройшли за сухих умов.

 

Дар’я  Разумова (клас “Жіночий”)

“Настрій на завтра бойовий. Я в кожній кваліфікації намагаюся ставити рекорди у боротьбі з собою та своїми можливостями, зі своїми межами, які поступово завдяки моїй команді вдається просувати все далі і далі”.

 

Владислав Гарбарук (клас “Supersport 300”):

“Головним завданням на цей етап було поліпшити мій особистий час кола хоча б на півсекунди. Для мене участь у ньому радше як тренування перед виїздом на етап IDM, який пройде через тиждень. Результат кваліфікації відмінний. До неї все було не так вдало, бо мені не вдавалось отримати потрібний темп, але у кваліфікації я все-таки зібрався і показав найкращий час. Адже треба стартувати першим! ”

 

Юрій Мірошниченко (клас “Аматор 600”):

“Хоча з ранку було багато проблем з мотоциклом, все пройшло, як планувалося. Я пропустив усі тренування, але результат кваліфікації несподівано хороший.

З мотоциклом довелося поборотися, бо перед вирішальним заїздом мені переробили підвіску. Завдяки цьому я їхав швидше звичайного. Мені було незвично їхати не у своєму темпі, через що мене трохи кидало по треку.

До того перед кваліфікацією на мотоциклі замінили акумулятор, але забули закріпити. Він вибив дроти, і мене зняли з траси. Але тих кіл, що я проїхав, вистачило щоб посісти гарне місце не стартовій решітці. Мета на завтра – перше місце в заліку мого класу. Суперники у мене дуже сильні, тому не дуже впевнений у виконанні цього завдання. Але я намагатимусь і прикладу максимум зусиль”.

 

Вадим Новіков (клас “Аматор 1000″):

” У кваліфікації нам дуже пощастило з погодою, я задоволений своїм результатом. Мета на завтра – добре проїхати заїзд другого класу «Суперсток-1000», в якому я також змагаюсь. Саме тому я не буду робити такий сильний акцент на гонці «Аматор», в якій я і так матиму деяку перевагу. Будь-що, але боротися у двох класах буду до кінця “.

 

Олександр Слобоженко (клас “Superstock 1000”):

“Дуже незадоволений своїм часом, бо минулого етапу я проїхав кваліфікацію набагато швидше. З огляду на те, що у мене були проблеми з шинами, це максимум, який я зміг реально вичавити з мотоцикла. З швидкими колами сьогодні не склалося, постійно упирався у когось, не міг тримати високий темп. Маю велику надію, що зможу поборотися за перше місце у гонці “.

 

Максим Макуха (клас “Superstock 600”):

“Я задоволений своїм часом у кваліфікації. З огляду на, що вчора у мене було досить-таки серйозне падіння, поул-позиція – відмінний результат. Я вдячний своїй команді, за те, що вони встигли зібрати мотоцикл після вчорашньої аварії, і впевнений, що проїду гонку відмінно! ”

 

Микита Калінін (клас “Supersport-600”):

“Сьогодні зранку відповідно до прогнозу погоди відразу поставили дощову гуму. У підсумку перший виїзд я пропустив, а на другий було вже сухо. Ми не хотіли “перевзуватися”, тому я поїхав тільки кваліфікацію. Слава Богу, не було дощу. Нічого особливого, проїхав лише п’ять кіл і показав гідний час для стану шин, що були встановлені на моєму мотоциклі. Я отримав результат лише на пару десятих секунди гірший за власний рекорд. Завтра стартую четвертим на загальній стартовій решітці та першим у своєму класі. Мета на гонку – привести максимальну кількість очок своїй команді!»

 

Костянтин Писарєв (клас “Superbike”):

“Кваліфікація пройшла нормально. Сьогодні трохи допрацювали мій мотоцикл, але через інцидент у кваліфікації [на останніх хвилинах заїзду впав один із гонщиків, через що сесію зупинили] я не зміг завершити заїзд із гідним часом. Завтра у гонці постараємося надолужити згаяне. Мета і завдання на цю гонку – перше місце у своєму класі і загальному заліку”.

 

 

Чекаємо вас завтра 1-го липня на Автодромі «Чайка»!

Перегони почнуться о 11.00, детальний розклад змаганнь за посиланням:https://www.sbkua.com/2-2018-sbkua

Чемпіонат України з ШКМП буде транслюватися на каналах Х-SPORT і SPORT-1 з12:00, на MostVideo.TV – з 11:00 і в їх мобільному додатку.

Фото: Сергій Слоницький

30.06-01.07.2018 Спекотний мотоуікенд на “Чайці”!

Літо буде спекотним, адже липень почнеться з другим етапом українського чемпіонату шосейно-кільцевих перегонів SBKUA.

1 липня київський трек “Чайка” знову прийматиме найсильніших  спортсменів з усієї України.

 

За традицією, гаряче глядачі зустрінуть класи “Жіночий”, “SSP300”,”Майстер”.  Зі старту сезону ці класи продемонстрували яскраву боротьбу за місця на подіумі.  “Жіночий” клас набув небувалої популярності, адже вперше за свою історію виріс до дев”яти учасниць.

 

Найменш кубатурний клас також запалив нові зірки, а клас “Майстер”, де виступають найбільш досвідченні пілоти, порадував своєю стабільністю.

 

Найсильніші дебютанти зі всієї України будуть боротися за перемогу до останнього повороту в класах «Аматор 1000» і «Аматор 600».  Хто ж переможе?

 

Оновлений “свіжими” тогорічними “Аматорами” клас “Суперсток 600/1000” на першому етапі не розчарував й подарував глядачам яскраве шоу.  Пілоти боролися за призові місця до останнього помаху фінішного прапору.

 

Найбільшою інтригою стане заїзд професійних класів “Супербайк” і “Суперспорт”, адже головні суперники найбільш кубатурного класу “Супербайк” Костянтин Писарєв та Костянтин Денисов, уже на першому етапі продемонстрували, що сезон буде дуже гарячим. Тим часом, новий фаворит класу “Суперспорт 600”, Олександр Анін, дуже впевнено показав себе у гонці першого етапу, що додало інтриги у загальному заліку класу.

Що принесе другий етап SBKUA? Хто буде святкувати перемогу, а хто поїде додому з поразкою? Все це дізнаємося вже 1 липня на автодромі “Чайка”

 

Що: ІІ етап SBKUA

Коли: 1 липня 2018

Де: вул. Авіаконструктора Антонова, 2, Чайки, Київська область, 08130

Контакти для аккредитації ЗМІ: Анна Бєлкіна (050) 692 27 18press@sbkua.com

На початку квітня стартує Гран-Прі Аргентини

Поки в Україні мотоциклісти тільки готують своїх «залізних коней» до старту чемпіонату з шосейно-кільцевих мотоциклетних перегонів, у світі вже проходять цікаві та значимі гонки.

З 6 по 8 квітня на автодромі Termas de Rio Hondo відбудеться Гран-Прі Аргентини.

Автодром був спроектований дизайнером Ярно Цаффеллі у 2006 році і офіційно відкритий 11 травня 2008 року. Комплекс розкинувся на території у 150 га. Траса закручена за годинниковою стрілкою і складається з 14 поворотів, переважно правих.

У квітні 2011 року керівництво треку досягло угоди з Dorna Sports про проведення в Аргентині національного Гран-Прі. Спочатку Гран-Прі Аргентини планувалося провести у серпні 2012 року, але через політичні проблеми у відносинах між Іспанією та Аргентиною, подія була відкладена на 2014-й.

Навесні 2013 року Dorna офіційно підтвердила, що Гран-Прі Аргентини все ж таки відбудеться. Влітку того ж року група пілотів MotoGP вирушила до Аргентини для проведення офіційних тестів, які увінчалися успіхом.

З 2011 по 2012 роки на автодромі йшли додаткові роботи по розширенню зон безпеки. GP Course довжиною в 4805 м був представлений 18 травня 2013 року. Він отримав попередню омологацію FIM категорії “А” для гонок Гран-Прі. До цього автодром був омологований FIA по категорії “Grade 2”.

Траса завздовжки у 1082 м має широкий трек, орієнтований на автогонки (16 м), що передбачає наявність багатьох траєкторій і зон для обгону.

Розташована траса на північному заході Аргентини, в 1120 км від Буенос-Айреса, та на відстані 65 км від Santiago del Estero в безпосередній близькості від термальних курортів Ріо Хондо. Є у Termas de Rio Hondo і міжнародний аеропорт.
Continue Reading

Мотогонщики перевіряють здоров’я перед стартом чемпіонату

Новий сезон чемпіонату України із шосейно-кільцевих перегонів обіцяє стати видовищним. Нові організатори, ширша аудиторія та цілих п’ять етапів напружених змагань. Його майбутні учасники не тільки готують своїх «залізних коней», але й перевіряють власне здоров’я.

Із цього року організатори чемпіонату приділяють велику увагу стану здоров’я гонщиків. Для самих спортсменів поглиблений медогляд перед стартом змагань — піде тільки на користь. Одним із перших до клініки завітав Олександр Георгіца, бронзовий призер останнього чемпіонату в класах «аматори 600» та «стк 600». Тренується гонщик 3-4 рази на тиждень по півтори-дві години. Відпрацьовує навики, які буде використовувати на треку: гальмування, обгін, перегазування та інші технічні елементи. І вже навчає цьому інших.

Дружина Олександра, Анастасія, не тільки підтримує чоловіка в його прагненнях, але й сама бере участь у гонках в категорії «леді». До прекрасної половини людства повинен бути дещо інший підхід. Виступати спортсмен планує на мотоциклі англійського виробництва. Мета на сезон дуже амбітна — чемпіонство в класі «стк 600» та становлення команди RS Moto Raicing team.

Матеріали з сайту www.pravdatut.ua

Сезон WSBK 2018 стартував по-новому!

На автодромі Circuito de Jerez стартував новий сезон World Superbike. Заводські гоночні команди вперше викотили з гаража мотоцикли, спеціально підготовлені до нового регламенту 2018 року.

Отже, з 1 січня, в технічному регламенті WSBK починають діяти такі обмеження і доповнення:

1. Вартість більшості змінних  частин супербайків, таких як маятники заднього колеса, траверси, картери двигунів, головки блоку циліндрів, гоночні кити для ЦПГ, гоночні генератори, навіть пружинки клапанів – все це тепер суворо регламентовано та обмежено. До того ж вони повинні бути доступні всім бажаючим з числа команд, які подали заявки на участь у чемпіонаті.

2. Система стримування і «балансу» продуктивності різних шасі і окремо взятих супербайків тепер ґрунтується не на масі мотоцикла, а на потужності і обертах двигунів. FIM / DWO ввели обмеження на оберти, яке може бути збільшено для окремих учасників. Іншим же його можуть урізати. Все це буде здійснюватися через єдині (для кожної марки мотоцикла) блоки управління ECU. Їх прошивкою займається Технічна Дирекція Dorna.

3. Алгоритм розрахунку  «балансу» ще не анонсований. Офіційно оголошені базові обмеження  обертів двигунів для кожного  виробника: Ducati – 12400 об. / хв. Kawasaki – 14100 об. / хв. Honda – 14300 об. / хв. Aprilia, BMW, MV Agusta, Suzuki і Yamaha – 14700 об. / хв.

4. Вводиться система балансування  виробничих (технічних) можливостей  заводських і приватних команд – система штучного стримування  впровадження нових розробок  і оновлень по ходу сезону. Для всіх учасників чемпіонату світу вводиться система балів, які кожен виробник отримує на свій рахунок після досягнення призових результатів: 3 бали за перемогу, 2 за 2 місце, 1 за 3 місце. Досяг пілот подіуму – виробник отримав бали. Після перших трьох гонок виробник, який набрав більше 9 балів переваги над іншими, не зможе змінювати конфігурацію своїх мотоциклів – оновлювати її або замінювати деталі.

5. Рами тепер не можна  модифікувати взагалі. Зміна геометрії  шасі (кут нахилу вилки, висота  установки маятника та ін.) повинна  регулюватися тими частинами, які  входили в комплект омологованого на початку сезону шасі. Максимальна вартість маятника обмежена € 10000. Вони повинні бути доступні для всіх команд, які виступають на мотоциклах однієї моделі! Кожен виробник мотоциклів (шасі) може зробити тільки одне оновлення маятника по ходу сезону.

6. Усі варіації ABS і електронно  регульованих підвісок заборонені.

7. Мінімальна маса мотоцикла  для всіх форм-факторів – 168 кг.

Потрібно зазначити, що в самому регламенті більше 70 змін. Вони стосуються обмежень практично по кожному пункту і пов’язані як з технічними так і з фінансовими нюансами проведення змагань.

Continue Reading

Українські мотогонщики готуються до старту нового сезону

Рев моторів, запах паленої резини, адреналін та красиві дівчата. Шосейно-кільцеві перегони в Україні. Минулий сезон  в Україні у мотогонщиків був насиченим. На протязі п’яти етапів учасники виявляли найшвидшого з-поміж себе у десяти класах. Змагалися як «Ветерани, «Леді», «Юніори» так і професіонали у топових категоріях. Новий сезон мотогонщики розпочинають з новими організаторами та новими перспективами.

Чемпіонат пройде у п’ять етапів, перший з яких стартує у червні. А поки, у міжсезонні, йде підготовка. Хто покращує свою майстерність закордоном. Хто – в Україні. Як Нітеш Пал, який вже 5 років живе в Україні і вдало виступає за команду «АWT рейсинг тим».

У минулому сезоні в найпрестижнішому класі, «Супербайку», все вирішилося лише в останню мить. Костянтин Денисов  з «АWT рейтинг тім» був попереду пілота «SP Moto рейсінг тім» Костянтина Писарєва всього на 2 бали. А коли на 10-му колі завершального етапу Писарєв обігнав Денисова, здалося – доля першого місця вирішена. Однак, за два кола до фінішу Денисов повернув собі лідируючу позицію, фінішував першим  і здобув титул чемпіона.

Головна арена чемпіонату, автодром «Чайка» поки вкритий весняним снігом. Та тільки сніжний покрив зійде – розпочнуться роботи з оновлення полотна та усунення технічних недоліків. Сезон шосейно-кільцевих перегонів у цьому році обіцяє стати дуже цікавим.

 

Scroll to top